כול הנשים חולמות על שיער חלק שנראה זוהר וחלק כמו משי וכיום המספרות מציעות מגוון סוגים שונים של טיפולי החלקה.

לפני שהולכים לעשות את ההחלקה בין אם זה החלקת משי או אחרת הנה מספר דברים שצריך להיזהר מהם.

1. קרטין לא גורם לשיער שלך להיות חלק

“טיפול בקארטין” הפך לסוג ההחלקה הנפוץ בעיקר בגלל היתרון העיקרי שלו להשאיר את השיער חלק שבועות וחודשיים ממש כמו החלקת משי. אבל המילה “קארטין” היא בסך הכול מילה שמשתמשים בה אנשי שיווק הקרטין לא באמת מחליק את השיער, לטיפול אורגני שאינו מזיק לשיער בוא למספרה של עופר בן חגי.

2. יש מספר רכיבים שיכולים להחליק את השיער ולגרום לו להישאר חלק במשך שבועות רבים ממש כמו החלקת משי.

אבל קודם קורס מזורז בכימיה. חשבו על שיער חלק כמו סולם ועל שיער מתולתל כמדרגות לולייניות. השלבים או המדרגות הם בעצם מה שמאגד את השיער ביחד. אם שוברים את המרקם ניתן לבנות את המדרגות הלולייניות בצורת הסולם כך שהשיער הופך בעצם חלק.

החומרים האקטיביים שוברים בעצם את המבנה של השיער, זה בדיוק התהליך שקורה בהחלקה היפנית המפורסמת או בהחלקת משי. ההחלקה היפנית נשארת עד שהשורשים של השיער מתחדשים.

כמה סוגי החלקות או כמו שהם נקראים “טיפול בקראטין (וגם החלקה ברזיליאית) משתמשים בפורמולהיד (חומר כימי ) הפורמלדהיד נועל את השיער במצב של החלקה על מנת שהוא יישאר חלק גם אחרי החפיפה הבאה, השיער יחזור למצבו הטבעי בין חודשים ל-5 חודשיים.

3. גם המספרה מפרסמת שטיפול ההחלקה שלה הוא ללא פורמלדהיד זה לא אומר שזה באמת המצב

שום פתרון החלקה לא יכלול טכנית פורמלדהיד (מכיוון שזה סוג של גז שאסור לשימוש אפילו לא בטיפול החלקת משי). החומרים של החלקת השיער בעצם מכילים מתילן גליקול, פורמלין ומתנול, כול החומרים הללו משחררים את הפורמלדהיד שמחממים אותם או שמשלבים אותם עם מים ומכיוון שסלון יופי אינו מצריך את אישור משרד הבריאות אתה לא צריך בעצם להוכיח שהמוצר הוא נטול פורמלדהיד.

חשוב לשאול את מעצב השיער אם הטיפול כולל פורמלדהיד אם מעצב השיער אומר שלא, רצוי לשאול אותו מה הרכיב האקטיבי בתהליך ההחלקה. חשוב לזכור שהתשובה קרטין אינה התשובה שאתם צריכים לשמוע. החלקה שאמורה להחזיר לאורך זמן כמו החלקה יפנית לא קורת מעצמה חייבים להיות רכיבים שבעצם שוברים את המבנה הטבעי של השיער.

4. יש אלטרנטיבה חדשה לפורמלדהיד

מספר טיפולי החלקת שיער משתמשים בחומצה גליקית על מנת לנעול את השיער למצב של יישור והחלקה, החדשות הטובות זה 100 אחוז ללא פורמלדהיד החדשות הרעות היא שההחלקה תחזיק זמן מועט יותר בן חודשים לשלושה וזה גם לא ירכך את התלתלים בצורה שפורמלדהיד יכול לעשות.

אבל זה יהיה בריא יותר לשיער הטווח הרחוק. בעצם מדובר על המגבלה של החומר האלטרנטיבי מכיוון שלא משתמשים פה ביסוד כימי שיכול ליצור את העוצמה להחלקת השיער.
החלקת משי

5. החלקה יכולה להוביל לתספורת קצרה ומרשימה

ספרים ומעצבי שיער נוטים להגזים הם יגידו שזה לא מבנה הפנים זה מבנה התלתלים, זה הסיבה מדוע הרבה מאוד מעצבי שיער מבצעים החלקה לפני ביצוע התספורת, אם אתם רוצים לקצר את השיער חפשו מספרה שנותנת מחירים מדורגים לכול סוגי ההחלקה שלהם.

6. את תהי חייבת להחליף את השמפו לאחר הטיפול אבל לא חייבים לשלם יקר ולקחת את מה שהספר ממליץ

הרבה מאוד מספרות שעושות החלקות מנסות למכור לך מוצרים שהם טוענים שיאריכו את התוצאות של ההחלקה, כול שמפו שלא מכיל מלח יעשה את אותה עבודה בוודאות.

7. אפשר להשיג תוצאות דומות גם בבית

רק אל תצפה שהם יחזיקו חודשים או אפילו שבוע (במיוחד אם השיער הוא מתולתל וצפוף), רוב המוצרים הביתיים להחלקת השיער לא משפיעים בעצם על המבנה הכימי של השיער אז הם לא מזיקים אבל הם גם ממש לא אפקטיביים.

הדבר היחיד שהם עושים הוא בעצם עוטפים את השיער בשכבת הגנה כל שהיא כמו סיליקון על מנת למנוע מהלחות לחדור לשורשי השיער ולפרק את ההחלקה. ברוב המקרים הנזק היחיד שייגרם יהיה ממכשיר ההחלקה, החלקת משי היא הפתרון האולטימטיבי.

8. חשוב לדעת שלא מומלץ לעשות את ההחלקות הרדיקליות (החלקה יפנית, החלקה משי, ברזילאית) יותר מ-3 פעמים בשנה.

כול פעם שעושים החלקה כזו השיער הופך יותר שברירי, אם התלתול הוא לא כל כך נורא ואתם יכולים לחיות אתו עדיף לחכות לזמן בו אתם ממש צריכים את ההחלקה באמת – הקיץ לדוגמה…בריכה וכדומה